Arhitektuur

Maakri 23a hoone saab tervikuna uue hingamise nii seest kui väljast. Täielikult uueneb hoone fassaad, mille tumedal foonil hakkavad paiknema lainelised valgustatud lamellid, mis rõhutavad hoone sihvakust.

Hoone arhitektuurse lahenduse on teostanud LUMIA Arhitektuuribüroo.

Vormikeelelt iseloomustab hoonet vertikaalne kergelt laines joon, mis kulgeb justkui üles, kõrgustesse. Hoone esimese korruse tänavapoolne fassaad saab samuti täielikult uue lahenduse – rõhutatult suured sisehoovi ja tänavale avanevad klaaspinnad saavad suurepäraseks koduks erinevatele kohvikutele ning büroode esitluspindadele. Sisehoovi ilmestab hubasus koos pinkide ja haljastusega.

Maja kõrgemale osale lisandub kolm uut klaasfassaadidega korrust ja katuseterrass. Tekib pealinna parim võimalus nautida linnalikku vaadet, väljas olemist, samas olla kaitstud tuule ja vihma eest. Täiendava kõrguse lisandumine teeb hoone nähtavaks ka Tartu maantee ja Pronksi tänava ristmikult. Hoone madalamatel osadel on samuti katuseterrassid, mida hakkavad kasutama tulevased büroode töötajad.

Hoone on äärmiselt valgusküllane ning rõhutatult suured aknad tagavad suurepärased vaated linnale. Valida saab erinevate sisekujunduse pakettide vahel, et kujundada just endale meelepärane unistuste kontor.